Meist

    Esimesed kümmekond buckfasti mesilasperet soetasime 2013-ndal aastal. Järgnevad  mesindusaastad olid õpiaastad, kus katse-eksitus meetodite najal erinevaid mesindusvõtteid proovisime. Alustasime ka esimeste proovidega emadekasvatuses, ostsime esimesed tõuemad Taanist.

    2018. aastal asutasime Kalevimesi OÜ sooviga suurendada oma meetoodangut ja alustada buckfast tõugu mesilasemade kasvatamisega  hobimesinikele ja ka suurematele mesilatele. Meie mesilas on kasutusel korpustarud, raamimõõduks on farrar, kasutusel on veel ka eesti raam.

    Meie mesilaspered paiknevad eesti põhjarannikul, Kuusalu ja Jõelähtme vallas, eemal suurtest põllumassiividest. Meie mesi on korjatud  liigirikka taimestikuga kaetud Kalevi-Liiva puistunud lagendikelt, nõmmedelt ja niitudelt .

    Eesti põhjarannikul on meesaak tavaliselt väiksem kui kesk- ja lõuna eestis, põhjust aga muretsemiseks ei ole, kuna meie mesi on sellevõrra maitsvam. Põhjus peitub selles, et mesilindudel on rohkem aega maitsestada kogutud mett erinevate ühenditega sh ensüümide, mineraalainete, mikroelementide ja vitamiinidega , millest sõltub mee maitse ja aroom .

    Kalevimesi on mõeldud neile, kes eelistavad puhtast loodusest kogutud maitsvaid ande.